SVENSKA
CAIRNTERRIERKLUBBEN
- Rasklubb inom Svenska Terrierklubben/Svenska Kennelklubben -

 

 

STYRELSEN

LOKALAVDELNINGAR

MEDLEMSKAP

HISTORIK

RASSTANDARD

VALPHÄNVISNING

UPPFÖDARE A-Ö

AVELSUPPLYSNING

TRIMMARE

CAIRNBLADET

ÅRSBOKEN

UTSTÄLLNING

ÖVRIGA TÄVLINGAR

UTMÄRKELSER

FOTOGALLERI

ANSLAGSTAVLA

ONLINESHOP

LÄNKAR

STARTSIDA


SPONSORER


 

ÅRETS UTSTÄLLNINGAR


Obs ! Denna lista är preliminär !
Här kan du ladda hem CTK anmälningsblankett till klubbens utställningar .

Länk till inbjudningar klubbutställningar

UTSTÄLLNINGAR 2018
 

Dat Ort Arr Anm Domare    
06-jan Göteborg Nordic   D.Ericsson    
07-jan Göteborg SKK-I   A.Ingram, Irl    
03-mar Sollentuna Svtek   B.Hasselgren    
01-apr Malmö SKK-I   M.Croeser, ZA    
08-apr Sundsvall SKK   M.Carlsson    
29-apr Västerås SKK   U.Lethenström    
12-maj Lidköping Nordic   J.Andersson    
13-maj Tångahed Svtek   C.Hasselgren    
20-maj Piteå SKK   J.Borregard Madsen     Dk    
19-maj Hörby Svtek   N.Jovanovic                     SE    
20-maj Hässleholm Nordic   J.O´Connor, Irl    
10 maj Herre På Täppan CTK   M.Sandgren    
27-maj Gimo Nordic   A.Livö Buvik, N    
03-jun Norrköping SKK   Å.Cronander    
09-jun Skellefteå Svtek   M.Sörum, Dk    
09-jun Vänersborg Nordic   H.Härling    
10-jun Leksand SKK   C.G.Stafberg    
16-jun Degerberga CTK   K.Carnbrand    
16-jun Eskilstuna Svtek   T.Heimrich, De    
17-jun Eskilstuna Svtek   K.Mustonen                     Fin    
16-jun Vännäs SKK-I   G.Bodegård    
30-jun Gällivare Nordic   S.Jernhake    
30-jun Borås SKK   K.Mustonen                     Fin    
01-jul Alfta SKK   M.Gadolin    
06-jul Tvååker Nordic   R.Kanas, Sk    
07-jul Tvååker SKK   J.Juslin, Fin    
14-jul Piteå SKK-I   B.Blid    
22-jul Sme´träffen CTK-O   J.Petts                            GB    
21-jul Västerås Nordic   L.Liljeqvist    
28-jul Torsby Svtek   D.Sandahl    
29-jul Ransäter Nordic   J-E.Ek    
04-aug Upplands Bro SKK-I   J.Andersson    
04-aug Åsarna Svtek   H.Peterzens    
05-aug Svenstavik Nordic   B.Blid    
11-aug Ronneby SKK   S.Björnes                      Dk    
12-aug Askersund SKK-I   J.Olsson    
18-aug Eskilstuna SKK   J.Palosaari                   FIN    
19-aug Norrköping Nordic        
19-aug Överkalix SKK        
25-aug Visby SKK        
26-aug Visby SKK-I        
26-aug Ljungskile SKK   J.Hamlot                            N    
01-sep Skellefteå Svtek        
01-sep Högbo SKK-I        
02-sep Öland SKK   A-C.Johansson    
08-sep Gimo SKK        
08-sep Bjuv Svtek        
09-sep Bjuv Svtek        
23-sep Eslöv SKK        
20-okt Tångahed Svtek   A-C.Molin    
06-okt Njurunda Svtek   S.Knight, Irl    
07-okt Sundsvall SKK-I        
10-nov Sollentuna Svtek        
08-dec Stockholm SKK-I